Poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště (ŠPP) při Základní škole a Mateřské škole Čejč, okres Hodonín, p.o. poskytuje poradenské a konzultační služby pedagogickým pracovníkům, žákům a jejich zákonným zástupcům zejména v oblasti výchovy a vzdělávání žáků se specifickými vzdělávacími potřebami, v oblasti péče o žáky nadané a mimořádně nadané, doporučování vhodných podpůrných opatření a jejich vyhodnocování, dále při řešení problémů souvisejících se školní docházkou, při kariérním poradenství, při prevenci rizikového chování žáků, prevence a řešení výchovných a výukových problémů, poskytovat součinnost s orgány veřejné moci za účelem ochrany práv žáků aj.

Tým školního poradenského pracoviště:
Vedoucí školního poradenského pracoviště: Mgr. Kateřina Malíková
Konzultační hodiny pro žáky: úterý 11:30 – 14:00, kdykoliv dle domluvy
Konzultační hodiny pro rodiče: kdykoliv po předchozí domluvě

Výchovný poradce: Mgr. Kateřina Malíková
Kontakt: 728 522 760

Metodik prevence: Mgr. Marie Janošková
Kontakt: 518 361 294

Oblasti činnosti ŠPP:

• Prevence – průběžná a dlouhodobá prevence školní neúspěšnosti a sociálně patologických jevů.

• Péče o žáky se SVP – průběžná a dlouhodobá péče o žáky s neprospěchem a vytváření předpokladů pro jeho snižování, vytváření vhodných podmínek pro žáky nadané a mimořádně nadané.

• Integrace – podpora při integraci a vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími problémy, včetně žáků z jiného kulturního prostředí a žáků se sociálním znevýhodněním, začleňování žáků z kulturně odlišného či sociálně znevýhodněného prostředí.

• Intervence – včasné řešení aktuálních problémů.

• Kariérové poradenství – vhodná volba vzdělávací cesty, profesního uplatnění a úspěšnosti.

• Metodická podpora pedagogů.

• Poradenství pro zákonné zástupce žáků a pedagogických pracovníků.

• Součinnost s PPP, SPC, Středisky výchovné péče OSPOD atd.

Všechny služby školního poradenského pracoviště jsou zajišťovány v rozsahu odpovídajícímu počtu a vzdělávacím potřebám žáků školy a jejich zákonným zástupcům. Školní poradenské pracoviště úzce spolupracuje se všemi pedagogickými pracovníky školy tzn. třídními učiteli, učiteli, vychovateli a asistenti pedagoga, případně školními asistenty.