O nás

Družina poskytuje zájmové vzdělávání žáků naší školy, organizuje zájmové vzdělávání především pro účastníky přihlášené k pravidelné denní docházce.

Kapacita školní družiny je 50 žáků, v provozu jsou 2 oddělení ŠD.

Činnost družiny se uskutečňuje především:

• příležitostnou výchovnou, vzdělávací, zájmovou a tematickou rekreační činností

• pravidelnou výchovnou, vzdělávací a zájmovou činností

• využitím otevřené nabídky spontánních činností

Družina umožňuje účastníkům odpočinkové činností a přípravu na vyučování.

Mezi hlavní zájmové činnosti naší školní družiny patří:

• rukodělná činnost – manuální dovednosti (jemná motorika) a různé pracovní postupy

• esteticko – výchovná činnost – vztah dětí k estetickým hodnotám (např. hudba, literatura, výtvarná díla)

• tělovýchova a sport – přispívá k rozvoji fyzické zdatnosti

• společenskovědní činnost – rozšiřuje poznatky o společnosti, o její historii a tradici

Provozní doba ŠD:

PO 6.30 – 7.30    11.30 – 16.00

ÚT 6.30 – 7.30    11.30 – 16.00

ST 6.30 – 7.30    11.30 – 16.00

ČT 6.30 – 7.30    11.30 – 16.00

PÁ 6.30 – 7.30    10.30 – 15.30 hod.

Přihlášení/ odhlášení do ŠD

Žáka do školní družiny přihlašuje zákonný zástupce předáním řádně vyplněného zápisového lístku s uvedením rozsahu docházky a způsobu odchodu žáka z družiny – přihlášky eviduje vychovatelka 1. oddělení.

Odhlášení žáka z docházky do činností školní družiny (dále jen ŠD) oznámí rodiče písemnou formou vychovatelům ŠD.

O přijetí žáka k činnosti školní družiny rozhoduje ředitelka školy na základě vyplněných náležitostí v písemné přihlášce a kritérií pro přijetí.

Kritéria přijetí do ŠD

• přednostně jsou přijímáni žáci 1. a 2. ročníku

• dále pak žáci 3. ročníku• dojíždějící žáci

• dále pak žáci podle věku

Úplata za školní družinu

Úplata za školní družinu se platí ve dvou splátkách – za období září až prosinec a leden až červen převodem na účet školy.

Výše úplaty je stanovena předem na celý školní rok.

Úplata za ŠD je stanovena na 150,- Kč/ měsíc, pro děti se zkrácenou docházkou (čekající na autobus, zájmový kroužek, pouze ranní družina) je výše úplaty 75,- Kč/ měsíc.

Poplatek je splatný do 30. září na období září–prosinec (tj. 600,- Kč, v případě zkrácené docházky 300,- Kč) a do 31. ledna za období leden–červen (tj. 900,- Kč, v případě zkrácené docházky 450,- Kč).

1. oddělení – vychovatelka Martina Poršová (m.porsova@zscejc.cz)

2. oddělení – vychovatel BcA. Václav Otáhal (v.otahal@zscejc.cz)

telefon: 797 971 184, 518 361 294