Zmizelí sousedé

Budovu naší školy zdobí od neděle 28. ledna nová pamětní deska, která je věnována památce čejčských obyvatel židovského původu, kteří zahynuli během holocaustu. Součástí desky je i QR kód, který odkazuje na bližší informace o této události. Dozvíte se zde všechna jména obětí i přeživších. Na základní školu byla deska umístněná proto, že někteří z těch, kterým je deska věnována, školu jako děti navštěvovali. Zakončili jsme tak roční projekt, během kterého jsme se zabývali osudy téměř padesátky našich bývalých spoluobčanů. Během tohoto roku proběhly ve škole dvě výstavy, které se tématu holocaustu věnovaly. Žáci se tak formou přiměřenou jejich věku seznámili s těmito smutnými událostmi, měli možnost zúčastnit se komentované prohlídky Židovského Města v Praze a podíleli se na vzniku dokumentů mapujících tyto tragické události v naší obci. V rámci slavnostního setkání krátce vystoupili také bývalé členky FK Pomněnka se zdařilým pěveckým číslem a všichni přítomní mohli zhlédnout videoklip vytvořený k této příležitosti. Připomenout si jej můžete zde: Skola Projekce (youtube.com)