Taktické cvičení hasičů

Čtvrteční den 25. dubna si budou žáci i zaměstnanci naší školy dlouho pamatovat. Na konci první vyučovací hodiny jsme totiž uslyšeli podezřelé syčení a než jsme zjistili, o co jde, ozvalo se naléhavé volání: „Ho-ří!“ Škola se postupně halila do hustého neproniknutelného dýmu. Po rychlém opuštění budovy jsme naštěstí zjistili, že se jedná o taktické cvičení hasičů. Zúčastnily se ho hasičské jednotky z Čejče, Hovoran, Čejkovic a Hodonína. Námětem cvičení bylo uhašení požáru vzniklého ve sborovně a záchrana dvou osob ze zakouřené budovy školy. Cílem cvičení bylo prověření připravenosti a akceschopnosti hasičů i posílení a zefektivnění spolupráce mezi hasičskými jednotkami. Před příjezdem hasičů byli žáci evakuováni do místní sokolovny. Přesto některým později zvědavost nedala a vypravili se se svými učitelkami zpovzdálí sledovat, co se kolem školy děje.
Po simulovaném uhašení požáru byla škola odvětrána a všichni se mohli vrátit zpět do tříd, kde sdíleli své zážitky a seznámili se zásadami bezpečného chování a komunikace při požáru i dalších mimořádných událostech.
Všichni byli rádi, že šlo jen o cvičení. Přejeme si, aby škola nikdy nezažila opravdový požár, při němž by šlo o životy a o krásnou budovu, kterou před 100 lety postavili naši předkové.
Děkujeme organizátorům za nevšední zážitek, díky kterému máme novou zkušenost. Poděkování patří i všem hasičům, kteří nám předvedli profesionální práci.