Den Země

V pondělí 29. dubna jsme si se třeťáky a čtvrťáky připomněli Den Země, který se celosvětově slaví 22. dubna. Zopakovali jsme si, jak je důležité naši planetu chránit, ale také co jí prospívá a naopak škodí. Připomněli jsme si, jak třídit odpad nejen ve škole, ale i doma. Ve skupinách žáci úspěšně prošli připravenou stezkou s úkoly, které prověřily jejich znalosti o přírodě. Posilněni svačinou jsme se pak vydali do lesíka likvidovat černou skládku. Našli jsme spoustu věcí – skleněné lahve, staré hadice, rozbité umyvadlo, dráty, kusy plastových desek, pracovní rukavice, cihly, stavební materiál a další. Opravdu tohle všechno patří do lesa? Kdo to mohl udělat? Chceme si v takovém prostředí hrát? Tyto otázky jsme si s dětmi kladli. Děkujeme pracovníkům obce za spolupráci se zajištěním odvozu pytlů s odpadky, které jsme nasbírali. Na závěr jsme se za práci odměnili tvořením rostlinných terárií, tzv. mechárií.

0 0 votes