Výlet Permonium Oslavany

Ve středu 22. května vyrazili žáci 1. – 4. třídy na výlet do areálu bývalého uhelného dolu v Oslavanech, kde se nyní nachází zábavní park Permonium, který nabízí aktivní poznávání i adrenalinové zážitky spojené s historií a těžbou černého uhlí. V parku se nachází různé atrakce, jako je například největší nadzemní bludiště v ČR napodobující uspořádání důlních chodeb, důlní jezero, sopka symbolizující vývoj zemské kůry, stará hornická dílna, štola či prales znázorňující prostředí, v němž vznikalo v dávných dobách černé uhlí.
Mladší děti hledaly ztraceného Permoníka, kterého začaroval zlý čaroděj. Musely najít 7 písmen, ze kterých sestavily tajenku, a tím Permoníka ze spárů čaroděje vysvobodily. Za odměnu děti dostaly permonické medaile.
Pro starší děti byla připravena hra Magic Permon, během níž trénovaly svoji fyzickou zdatnost, trpělivost, spolupráci v týmu, čtení s porozuměním, práci s informačními technologiemi a orientaci v prostoru. Některé úkoly byly pro děti zkouškou odvahy. Na závěr byli všichni odměněni dárkem v podobě skřítka Permoníka.
Zbyl čas i na občerstvení a nákup suvenýrů. Počasí nám přálo, tak jsme si mohli výlet náležitě užít.

0 0 votes