Základní škola >> Pro rodiče žáků >> Vnitřní režim školy

Základní škola a Mateřská škola Čejč, okres Hodonín

Vnitřní režim školy

Budova školy se otvírá v 7.30 hodin pro všechny žáky kromě žáků z Karlína, kteří jsou vpuštěni do budovy školy po příjezdu jejich autobusu a pobývají ve školní družině pod dozorem p. školnice /či jiného dozorem pověřeného zaměstnance školy/ až do příchodu dozorující nebo třídní učitelky.

Žáci vstupují do školy ukázněně, v šatně se přezují a odcházejí do svých tříd, kde se připravují na vyučování. Žáci přicházejí do školy nejpozději 5 minut před začátkem vyučování, aby se mohli včas připravit na výuku. Po zvonění sedí všichni žáci ve svých lavicích, mají připravené věci na vyučování.
Vyučování začíná v 7.50 hodin.
Po skončení vyučování odvádí učitelka všechny žáky do školní jídelny, do šatny, popř. je předává vychovatelce školní družiny a je povinna informovat vychovatelku o jakékoliv změně rozvrhu.
Po skončení vyučování se žák zdržuje v šatně po dobu nezbytně nutnou, přezuje se, oblékne a odchází z budovy.
V době mimo vyučování se žáci smějí zdržovat ve škole pouze za přítomnosti pedagogického dozoru.
Žáci, kteří mají přestávku mezi dopoledním a odpoledním vyučováním, tráví tuto přestávku pod dozorem vychovatelky školní družiny nebo třídní učitelky.

7.50  -     8.35       1. vyučovací hodina

8.35  -     8.45        malá přestávka

8.45  -     9.30       2. vyučovací hodina

9.30  -     9.50       velká přestávka

9.50  -   10.35     3. vyučovací hodina

10.35 -   10.45    malá přestávka

10.45 -   11.30    4. vyučovací hodina

11.30  -  11.35    malá přestávka

11.35  -  12.20   5. vyučovací hodina

Žáci 4. a 5. ročníku, kteří mají 5. a 6. hodinu výuku tělesné výchovy, budou mít tuto výuku v jednom bloku do 13.05 hodin s přihlédnutím k fyziologickým potřebám dětí.

Vnitřní režim školy je platný od 1. 9. 2012                              Mgr. Ludmila Fojtíková