Projektový den s TGM

Ve čtvrtek 17. 10. 2024 pořádala školní družina projektový den zaměřený na téma Tomáš Garrigue Masaryk a První republika. V rámci prvního bloku programu se žáci s pomocí paní vychovatelky Martiny Poršové naučili připravit a upéct Masarykovo cukroví. V odpoledním programu v parku u Sokolovny si pak s panem vychovatelem Václavem Otáhalem procvičili rychlost nohou a znalosti o T. G. Masarykovi v jednoduché, ale zábavné naučné stezce. Dále si vyzkoušeli dobové hry, například cvrnkání kuliček, závody v kutálení obručí, překážkovou jízdu na koni nebo skákání v pytlích. V závěru programu čekal na žáky poklad ukrytý v jejich blízkosti. Po chvíli hledání v křoví spatřili nápadný papírový balíček s dřevěnou truhličkou, uvnitř níž byly schovány sladké odměny od firmy Haas, která pro náš program ochotně věnovala vzorky výrobků PEZ. Tyto výrobky jsme jako odměnu nevybrali náhodou. Cukrovinky PEZ se totiž začaly vyrábět v roce 1928 v Liberci, tedy v období První republiky. Věříme, že si žáci odpolední projektový den užili a firmě Haas s pobočkou v Čejči děkujeme za sponzorský dar.

0 0 votes